ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7843372
*
nr 784 3372
Spegel
+ konsollbord med stenskiva, Rokokostil, tidigt 1900-tal, höjd: 166
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2012
kl 19:36:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 11:23:45
1
Vinnande bud
20/10 11:24:25
1
justering av budtak
20/10 13:12:50
2
900 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 784 3372
Spegel
+ konsollbord med stenskiva, Rokokostil, tidigt 1900-tal, höjd: 166
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 11:23:45 | 1 | Vinnande bud |
20/10 11:24:25 | 1 | justering av budtak |
20/10 13:12:50 | 2 | 900 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27